team-logo

vs

team-logo
team-logoteam-logo

La Liga

Athletic Bilbao vs Sevilla - zapowiedź i przewidywania

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami wstępnymi, wskazówkami oraz przewidywaniami dotyczącymi ekscytującego meczu La Liga, Athletic Bilbao vs Sevilla. Zapoznaj się z analizami naszych ekspertów i zobacz, jak zaprezentują się drużyny.

Przewidywanie


Athletic Bilbao

35%

Strona główna

vs

Sevilla

30%

Wyjazd

Wydajność


Athletic Bilbao

42%

Strona główna

vs

Sevilla

58%

Wyjazd

Przegląd

W nadchodzącym starciu La Liga, Athletic Bilbao podejmie Sevillę na kultowym San Mamés Barria. Ponieważ sezon zbliża się ku końcowi, obie drużyny chcą zdobyć kluczowe punkty - Athletic Bilbao dąży do umocnienia swojej pozycji w pierwszej piątce, a Sevilla stara się awansować ze środka tabeli. Mecz odbędzie się w niedzielę, a obie strony osiągną w ostatnich spotkaniach kontrastujące wyniki.

Athletic Bilbao

Athletic Bilbao, zajmujący obecnie 5. miejsce w lidze z 62 punktami zdobytymi w 36 meczach, ma za sobą sezon mieszanych losów. Z 17 zwycięstwami, 11 remisami i 8 porażkami, wykazali się odpornością przez całą kampanię. Ich różnica bramek wynosi 21, co wskazuje na silną równowagę w ofensywie i defensywie.

Ostatnia forma Los Leones była nieco niespójna, co widać w ich ostatnich pięciu meczach, w których zanotowali LDWLD. W ostatnim meczu z Celtą Vigo na Abanca-Balaídos, Athletic Club poniósł niewielką porażkę z wynikiem 2-1, mimo prowadzenia do przerwy. Wynik ten z pewnością zmotywuje ich do mocnego odbicia się przed własnymi kibicami.

Historycznie, w ostatnich pięciu spotkaniach przeciwko Sevilli, Athletic Bilbao raz wygrał, raz zremisował i trzy razy przegrał. Tym razem gra u siebie może dać im przewagę, której potrzebują, aby poprawić ten rekord.

Sevilla

Sevilla znajduje się w mniej korzystnej sytuacji na 12. miejscu w tabeli z 41 punktami po 36 meczach. Ich sezon był trudny z 10 zwycięstwami, 11 remisami i 15 porażkami. Ujemna różnica bramek wynosząca -3 sugeruje, że mieli trudności ze znalezieniem spójności zarówno w zdobywaniu bramek, jak i w obronie.

Ostatnia forma andaluzyjskiej drużyny wykazuje oznaki ożywienia, z dwoma zwycięstwami w ostatnich pięciu meczach (LLWDW), ale ich ostatni mecz zakończył się rozczarowaniem, gdy zostali pokonani przez Cadiz wynikiem 0-1 na własnym boisku Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.

Przeciwko Athletic Bilbao, Sevilla miała przewagę w ostatnich sezonach z trzema zwycięstwami, jednym remisem i jedną porażką w ostatnich pięciu spotkaniach. Jednak gra poza domem może okazać się dla nich wyzwaniem, ponieważ chcą odwrócić swoje ostatnie niepowodzenia.

Head 2 Head

Last 5 Statistics


Athletic Bilbao

vs

Sevilla

47%

Avg. Ball Possession %

+5%
53%
77%

Avg. Pass %

77%
65
+19%

Total Shots

44
2123

Total Passes

+7%
2444

Head 2 Head

Last 5 Games


Athletic Bilbao

vs

Sevilla

1

Wins

1

Draws

3

Wins

0
1

2

:

0

3
0
0
3

0

:

1

3
0
1
0

1

:

1

4
0
0
3

0

:

1

3
0
0
4

0

:

1

3
0

Przewidywania

Biorąc pod uwagę obecną formę i dane historyczne, przewiduje się, że Athletic Bilbao zwycięży w tym spotkaniu. Mają przewagę gry u siebie, gdzie będą wspierani przez zagorzałych fanów na San Mamés Barria. Ponadto ich wyższa pozycja w lidze i lepsza różnica bramek sugerują, że są silniejszą stroną w tym sezonie.

Ostatnia poprawa formy Sevilli może dodać im pewności siebie przed tym meczem, ale ich status na wyjeździe i niższa pozycja w lidze w porównaniu do Athletic Bilbao sprawiają, że są słabszymi przeciwnikami w tym spotkaniu.

Ponieważ obie drużyny przygotowują się do niedzielnej bitwy, ciekawie będzie zobaczyć, czy Athletic Bilbao będzie w stanie wykorzystać swoją przewagę u siebie, czy też Sevilla może sprawić niespodziankę i zabrać cenne punkty z powrotem do Andaluzji.